Zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Opolskiego z dnia 28. lutego 2012r. Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Informatycznego i Politechnicznego wraz z  Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym został połączony w REGIONALNE CENTRUM ROZWOJU EDUKACJI w Opolu - aktualna strona www to: www.rcre.opolskie.pl

Projekt "Talent Game" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Stanisław Rożniatowski
poniedziałek, 07 listopada 2011 14:09
 
 

Szanowni Państwo,
Pragnę zaprezentować Państwu projekt „Talent Game” – metodyka i narzędzie diagnozy predyspozycji i zainteresowań zawodowych uczniów", który jest jednym z najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć edukacyjnych realizowanych na rzecz polskich dzieci i młodzieży. Projekt Talent Game jest objęty dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej i realizowany na zlecenie MEN, w ramach działania 3.4. (Nr umowy z MEN: UDA -POKL 03.04-00-035/08-00).

Innowacyjność projektu polega między innymi na tym, że jako pierwsi w Europie stworzyliśmy grę komputerową (o tytule „Tajemnice Aeropolis”) z wykorzystaniem pełnej technologii 3d, która podczas trzech godzin gry diagnozuje predyspozycje i preferencje dzieci i młodzieży. Głównym celem projektu Talent Game jest poprawa samoświadomości uczniów i jakości doradztwa zawodowego w wyniku stworzenia i upowszechniania innowacyjnej metodyki i narzędzi modelujących proces planowania ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej uczniów.

Więcej informacji o przedmiotowym projekcie znajduje się na stronie internetowej: http://www.talentgame.pl. Na obecnym etapie projektu przeprowadzamy normalizację narzędzia poprzez przebadanie trzech grup wiekowych uczniów 7+,13+ i 16+ ze szkół podstawowych, gimnazjów i wybranych szkół ponad gimnazjalnych. Wymogiem pomyślnej realizacji projektu jest udział przynajmniej 1200 uczniów z całej Polski. W związku z powyższym poszukujemy szkół, które zechciałyby wesprzeć nasz projekt poprzez udział uczniów w grze edukacyjnej. Każda szkoła, która wspomoże proces normalizacji, uzyska dokument potwierdzający udział w projekcie unijnym oraz pełną wersję gry.

Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w projekcie, który niesie ze sobą nie tylko korzyści dla szkół ale przede wszystkim ciekawe doświadczenie oraz uzupełnienie procesu kształcenia dla uczniów.

Jeżeli ktoś z Państwa postanowi wziąć udział w projekcie proszę o kontakt:

Uselab Sp. z o.o.
00-515 Warszawa, ul. Żurawia 26/10
numer telefonu: tel. 22 863-20-71
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.