Zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Opolskiego z dnia 28. lutego 2012r. Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Informatycznego i Politechnicznego wraz z  Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym został połączony w REGIONALNE CENTRUM ROZWOJU EDUKACJI w Opolu - aktualna strona www to: www.rcre.opolskie.pl

Comenius Regio PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adam Koj
środa, 22 września 2010 13:02
 
 

   Celem Projektu jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego w obu regionach, w szczególności poprzez zastosowanie i upowszechnienie nowoczesnych metod nauczania. Oba regiony  będą  realizowały to poprzez wprowadzenie kształcenia modułowego. 

   Szkoły oraz pozostałe instytucje partnerskie w obu regionach będą wymieniały się doświadczeniem i upowszechnianiem nowoczesnych form kształcenia oraz podejmowały konkretne działania w tym zakresie. Zostaną stworzone bazy programów komputerowych do zastosowania w szkolnictwie zawodowym. Wsparciem zostaną objęci również nauczyciele, których kwalifikacje i umiejętności nie są często dostosowane do potrzeb nowoczesnego rynku pracy. Dla nich zostaną przygotowane specjalne programy doskonalenia, które po projekcie pozwolą im osiągnąć umiejętności, pozwalające na ubieganie się o status doradcy metodycznego dla nauczycieli szkół zawodowych.

   Każda instytucja biorąca udział w projekcie (po stronie polskiej i czeskiej) pozna zadania swojego partnera, wymieni się doświadczeniami. Partnerzy projektu będą promowali współpracę europejską również poprzez promocję kultur obu regionów, języków, tak aby współpraca w obszarze edukacji mogła rozwijać się również po projekcie.

Oficjalna strona projektu www.kz-regio.wodip.opole.pl