Zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Opolskiego z dnia 28. lutego 2012r. Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Informatycznego i Politechnicznego wraz z  Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym został połączony w REGIONALNE CENTRUM ROZWOJU EDUKACJI w Opolu - aktualna strona www to: www.rcre.opolskie.pl

Zagadnienia techniczne
MySQL + UTF-8 + CMS / Forum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Nowak
piątek, 26 listopada 2010 22:49
 
 

Serwisy internetowe które w wyniku zmiany konfiguracji systemu MySQL utraciły funkcjonalność prawidłowego prezentowania polskich liter mogą skorzystać z dwóch możliwości:

  • konwersji bazy danych do nowego standardu kodowania znaków, tj. UTF-8,
  • "wymusić" na oprogramowaniu korzystającym z bazy danych dialog z bazą z wykorzystaniem kodowania ISO-8859-2.

W przypadku wybrania drugiej opcji należy wprowadzić pewne zmiany w kodzie oprogramowania. Poniżej podano kilka rozwiązań które po zastosowaniu powinny przywrócić prawidłowe prezentowanie polskich znaków.


Więcej…
 
Modernizacja i aktualizacja systemu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Nowak
piątek, 26 listopada 2010 08:49
 
 

W związku z koniecznością przeprowadzenia modernizacji i aktualizacji systemów informatycznych WODIiP, w tym również aktualizacji oprogamowania serwerów internetowych, prosimy o sprawdzenie czy używane przez Państwa oprogramowanie w ramach stron internetowych jest aktualne.

W przypadku zauważenia nieprawidłowego funkcjonowania prosimy o kontakt na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W opisie zdarzenia proszę zawrzeć link do strony na której występuje problem oraz opis zauważonych problemów.

Przypominamy iż ze względów bezpieczeństwa należy okresowo dokonywać aktualizacji oprogramowania typu CMS zainstalowanego w ramach kont internetowych, tj. Joomla, Moodle, itp.

Więcej…
 
Konfiguracja poczty elektronicznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Nowak
poniedziałek, 12 kwietnia 2010 12:04
 
 

Konfiguracja programów do osbługi poczty elektronicznej:

W związku ze zmianami wprowadzonymi przez operatora TP dla użytkowników usługi Neostrada, tzn. blokadą połączeń poczty wychodzącej na porcie 25, uruchomiono dodatkowy port serwera poczty wychodzącej - port 587.

Zalecana konfiguracja programu pocztowego :

Więcej…
 
School Agreement PDF Drukuj Email
Wpisany przez Stanisław Rożniatowski
niedziela, 14 marca 2010 20:28
 
 

Informujemy, że sprzedaż licencji School Agreement dla szkół województwa opolskiego prowadzi Vulcan. Zasady sprzedaży, informacje dodatkowe i formularze zamówień na stronie: http://www.vulcan.edu.pl/School_Agreement/index.html

Image